Není realita jako realita aneb krabičková dieta virtuálního světa

Často se při rozhovorech s přáteli, kolegy či známými setkáváme s tím, že nadšeně mluví o zkušenosti s virtuální realitou, se kterou se setkali prostřednictvím „krabičkové“ nadstavby svého mobilního telefonu.
Za nápad propojit krabičku – brýle s mobilním zařízením jsme velmi rádi, neboť fandíme elegantním a jednoduchým inovacím. Mobil má dnes téměř každý, takže je to určitě cesta budoucnosti.
Nicméně zařízení HTC Vive je přeci jen o trochu napřed. Díky snímači pohybu a herním ovladačům Vás do virtuální reality skutečně vtáhne. Nejste pouze pasivní divák, ale aktivně se účastníte dění. Můžete například střílet z luku a mít reálný pocit, že tuto zbraň skutečně v rukou držíte. Při zakládání šípu cítíte v rukou reálný fyzický kontakt šípu, těla luku a tětivy. Při střelbě zjistíte, jak těžké je lukem trefit letící cíl, hra vám nedá nic zadarmo.
V neposlední řadě musíme zmínit, že možnosti aplikací, které lze spustit na mobilním zařízení, jsou kvůli paměti a výkonu limitovány. Ty nejlepší aplikace, které jsme měli možnost hrát, vyžadují opravdu silný počítač, aby mohly být spuštěny. Jinak řečeno tak silný zážitek, jaký Vám zajistí HTC Vive, Vám mobilní telefon v současné době neumožní.

Posted in Novinky, Virtuální realita.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *